Ücretsiz WordPress Temaları (Türkçe)

WordPress artık web projelerinde en çok tercih edilen CMS platformu olduğundan ücretsiz WordPress temaları ihtiyacı doğmaktadır. Çünkü herkes ücretli tema satın alamayıp ücretsiz temalara yönelmektedir. Bu sebeple WordPress geliştirmeye yönelik çalışmalarda diğerlerine göre daha fazla olmaktadır. WordPress toplumda çok geniş bir kesime yayılmıştır. Eğer blog yada web sitesi gelir elde etme amacı gütmüyor yada amatörce ise iyi bir ücretsiz WordPress teması edinip profesyonel bir görünüm sağlanabilir.

Web sayfanız eğer klasik temalar ile açılıyorsa iyi yazılmış ama bir blogspot alanı kadar sıradan görünecektir. Bu aşamada imdadımıza geliştiricilerin ücretsiz kullanıma sunduğu kaliteli ve ücretsiz temalar yetişiyor. Ancak malesef neredeyse tüm temalar İngilizce. Bunların içinde Türkçe WordPress temalarını bulmak ise oldukça zahmetlidir. Ancak bu yazıda size ücretsiz temaları sıralıyorum. Beğendiğiniz temayı demo ve indirme bağlantıları ile test edip sonra edinebilirsiniz. Ancak temaların demo versiyonları tüm özelliklerini yansıtmayabilir.

1. Great

Kendi web sayfam içinde seçip kullandığım bir ücretsiz tema olan Great, güzel tasarlanmış ve responsive özellikli bir yapıya sahiptir. Tema içinde çok sayıda seçeneği WordPress customizer ile yapmanız mümkün. Bu seçeneklerden bazıları şunlar: ana renk değiştirme, logo, arkaplan, ana sayfada resimli slider, 3 bileşen alanı, açılır menü, iletişim bilgileri alanı, sosyal medya butonları ve bir çok özellik. Tema Türkçe başta bir çok dil desteği vermekte ve ücretsizdir.

great wp teması önizlemesi

Önizleme / Demoİndir / Download

2. GalaNight

GalaNight ücretsiz wp temasını kolay özelleştirilebilir blog, magazin, kurumsal, e-ticaret veya etkinlik sitesi istiyorsanız kullanmanızı tavsiye ederim. Bir çok cihazda uyumlu tasarım (responsive) özelliği ilee kolayca görüntülenen bu tema, minimalistik bir tarza sahip. Temada bir çok ayar olmasına rağmen dikkat çekenler; üst bölümde iletişim adresi, özel fontlar, logo, WooCommerce desteği gibi güzel özellikler ve eklenti desteğidir. Ayrıca The Events Calendar ve Breadcrumb NavXT eklentileri de desteklenmekte.

 

galanight magazin teması wordpress

Önizleme / Demoİndir / Download

3. Just Clean Shop

Kobi ve orta ölçekli e-ticaret siteleri için WooCommerce desteği sunan Just Clean Shop, bunun yanında Türkçe dil desteğine de sahip bir başka ücretsiz WordPress temasıdır. Tema Jetpack (logo ve favicon için), Contact Form 7, Easy Google Fonts, bbPress, BuddyPress ve Subscribe2 eklentilerini destekliyor.

just-clean-shop teması

Önizleme / Demoİndir / Download

4. ForeverWood

Çok amaçlı kullanıma sahip olan ForeverWood teması ile WordPress sitenizi kolayca özelleştirebileceksiniz. Tema minimalistik tarzda, responsive ve retina-ready’dir. Böylece herhangi bir cihaza web sayfası uyum sağlar. Bu ücretsiz WordPress taması 3 öntanımlı renk şablonu, 220 Google fontu, tema ayarları paneli ile geliyor. Ayar paneli ile geniş ve kutu model site yapısı seçilebilir. Sidebar/kenar çubuğu ve footer/alt bölüm için widget/eklenti yerleşimi yapabilmeye imkan sağlayan tema logo seçimi yapmayı da mümkün kılıyor. Desteklenen eklentiler ise WooCommerce ve Breadcrumb NavXT şeklinde.

foreverwood-screenshot

Önizleme / Demoİndir / Download

Ücretsiz Temalar Serisinde Güncelleme devam ediyor… Önerilerinizi lütfen iletişim formu ile bana iletin.

“Ücretsiz WordPress Temaları (Türkçe)” üzerine bir yorum

  1. Cok guzel bir seri olmuş. Temalardan birini kullanıyorum, takipteyim kaliteli ücretsiz tema olursa wordpress sitem şenlenir. 🙂

    Yanıtla

Yorum yapın


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.