İptal Et: Digiturk, D-Smart, TTnet, Superonline, Turkcell

Güzide ülkemizde abone olmak istediğinizde ışık hızıyla işlem yapan, ancak aboneliğinizi sonlandırmak istediğinizde size binbir türlü zorluk çıkararak işkence eden onlarca firma var. Bunlardan ilk akla gelenleri Digiturk, D-Smart, TTnet, Superonline, Turkcell vs. Örneğin digiturk’ten ayrılınca size süpriz faturalar çıkabilir. Çünkü bu firmaların tavsiye edilmek veya müşterinin tekrar dönmesi gibi bir dertleri yok. Tavsiye isteyenler “aman abicim hiç bulaşma uzak dur!” şeklinde tavsiye alırlar genellikle :). Tabi köpeksiz köyü bulan deyneksiz gezer. Vatandaşın sahipsiz olduğu, hukuk sisteminin yetersiz olduğunu bile şirketler için burası bir cennet.

Peki ne yapabiliriz?

Yaşadığımız bu sorunlar BTK’ya bir şikayet bırakarak kısa sürede çözmek mümkündür. En modern, dijitalleşmiş sistemler bu firmalarda olsa bile, sırf size zorluk çıkarmak için ıslak imzalı iptal/kapatma dilekçesi isteyebilirler. İşin yoksa iptal dilekçesi örneği ara… Eğer btk’ya şikayet ederseniz belki de 10 dakika içinde bir çay bile demleyemeden iptal işlemi yapılmış olur.

BTK şkayet > https://sikayet.btk.gov.tr/

Ödeyip kutulayım derseniz yolunacak kaz gibi 3-5 ay sonra bir süpriz fatura daha çıkarırlar başınıza. Eğer yine çözülmezse tüketici haklarını savunma dernekleriyle yılmadan savaşa devam edin, “You win!” yazısını görene kadar.

you_win_by_umbreonking

Yorum yapın


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.